T. M. Frazier, autorka serii “The King”, powraca z nową książką. “Perversion. Perwersja” to pierwszy tom trylogii mrocznej i uwodzicielskiej. Ta książka jest dobra, ale też niedaleko jej do uwodzenia. Nie ma tu ciemności, ale gwarantowany dreszczyk emocji.

Jak zaczyna się akcja książki?

Tristan poznaje Emmę Jean, gdy ma dwanaście lat i próbuje zaopiekować się jej kotem. Mała dziewczynka jest słodka i rozmowna. Tristan zwraca na nią uwagę i nawiązują przyjaźń po raz pierwszy od dłuższego czasu. Niestety, dosłownie chwilę później, trafia do nowej rodziny zastępczej. Chcąc kontynuować znajomość z Emmą Jean, chłopak próbuje napisać do niej list, ale okazuje się, że dziewczyna zagubiła po nim wszelki ślad. Wiele lat później Tristan nadal próbuje odnaleźć Emmę Jean. Niestety, z biegiem lat chłopak stał się jeszcze mroczniejszy i bardziej niebezpieczny. On jest zupełnie inny. Jest daleki od chłopca z ulicy, a ta dziewczyna otworzyła mu drzwi do serca. Mimo to los wkrótce znów połączy ich drogi. Niestety, zakochani w sobie, stają po stronie dwóch rywalizujących ze sobą gangów. Jeśli pozwolą, by ich uczucia wysunęły się na pierwszy plan, mogą wywołać wojnę. Problem w tym, że Tristan nie należy do gangu, ale do konkretnej “rodziny”, a Emma Jean jest w niej uwięziona wbrew swojej woli. Kiedy Tristan postanawia walczyć o Emmę Jean, a dziewczyna chce uciec od swoich porywaczy, dochodzi do wydarzeń, które całkowicie zmieniają ich życie.

Co oznacza tytuł w kontekście fabuły?

Po pierwsze, tytuł “Perversion. Perwersja. Tom 1” (https://www.taniaksiazka.pl/perversion-perwersja-tom-1-t-m-frazier-p-1452482.html) strasznie może nas zmylić, bo nie spodziewaliśmy się takiej historii. Wojny gangów to ciekawy materiał na książkę. Główni bohaterowie dosłownie zakochują się w sobie po pięciominutowej znajomości (jeszcze jako dzieci). Kiedy spotykają się ponownie, szybko ujawniają swoje tożsamości i uczucia. W momencie, w którym mogą ze sobą flirtować, jest zdecydowanie szczypta strachu i nutka tajemniczości. Wszystko między nimi działo się bardzo szybko. Sami bohaterowie są przedstawieni dość tajemniczo.

Czy przyjemnie się czyta tę książkę?

Lektura jest lekka i przyjemna. Po krótkim wstępie autor rzuca nas w przyszłość. Książka liczy zaledwie 280 stron, a akcja rozwija się w zawrotnym tempie. Dlatego też przeczytamy ją bardzo szybko. Zakończy się ona w ciekawym momencie. Z pewnością skorzystamy z kolejnej części.