Grzejniki łazienkowe


Grzejnik łazienkowy jest to podstawowy element każdej łazienki. Jego funkcja to przede wszystkim ogrzewanie pomieszczenia. Właściwie dobrany grzejnik, zapewni optymalną temperaturę wewnątrz łazienki. Obecnie najpopularniejsze są drabinkowe grzejniki łazienkowe. Wyglądają one bardzo estetycznie. Ich konstrukcja składa się z dwóch pionowych kolektorów, czyli rurek, które doprowadzają ciepło. Na nich, osadzone są poprzeczne rurki. Pełnią one również funkcję grzewczą względem mokrych ubrań. W obecnych czasach grzejniki łazienkowe występują już nie tylko w białym kolorze. Spotykane są również kolorowe, czerwone, niebieskie, fioletowe czy różowe. Dzięki takiej szerokiej kolorystyce, mogą one stanowić niebanalny element dekoracyjny tego pomieszczenia.

Grzejniki członowe, czyli tak zwane żeberkowe wykonane z żeliwa lub też z aluminium, w dzisiejszych czasach są już coraz rzadziej spotykane. Należy wiedzieć, gdzie najlepiej zamontować grzejnik elektryczny łazienkowy
. Należy zainstalować go tam, gdzie jest najzimniej. Idealnym miejscem do tego celu jest ściana pod oknem. Ewentualnie, jeśli łazienka nie jest wyposażona w okno, wówczas można umieścić go w bliskiej okolicy drzwi. W takich miejscach następuje najlepsza cyrkulacja powietrza. Dzięki takiej instalacji, ciepło skieruje się ku górze. Następnie, zostanie ono zmieszane z zimnym powietrzem z okna. W efekcie, równomiernie rozprowadzi się po całej łazience. Grzejnik łazienkowy stanowi bardzo ważny element łazienki, gdyż dzięki niemu można wyeliminować problem wilgoci w łazience.


Kategoria: Bez kategorii

Możliwość komentowania została wyłączona.