Montaż grzejnika elektrycznego


Ogrzewanie elektryczne staje się w Polsce coraz popularniejsze. Niektóre domostwa już całkowicie przeszły na ten typ, rezygnując z ogrzewania węglowego lub gazowego. Dziś sprawdzimy czy trudno jest zamontować typowy grzejnik elektryczny, oraz sprawdzimy w jakich pomieszczeniach możemy takich grzejników używać.

Zacząć warto byłoby od tego, że mając w domu ogrzewanie elektryczne możemy mieć albo typową instalację centralną, która umożliwia akumulację ciepła w zbiorniku nocą gdy mamy tańszą taryfę energetyczną, albo po prostu indywidualne grzejniki w pomieszczeniach. Ten drugi sposób sprawdza się dobrze w mniejszych budynkach, lub w mieszkaniach. Grzejniki możemy montować praktycznie wszędzie gdzie tylko chcemy, musimy jedynie pamiętać o pewnych obostrzeniach występujących w przypadku łazienki lub kuchni. Tutaj warto sięgnąć do norm elektrycznych, aby mieć pełny obraz sytuacji. Instalacja grzejnika sprowadza się do doprowadzenia przyłącza elektrycznego o odpowiedniej wydajności prądowej. Następnie kaloryfer należy zamocować do ściany. Tutaj możliwe są różne możliwości, w tym również tradycyjne umiejscowienie grzejnika elektrycznego pod parapetem okiennym. Gdy wszystko jest już gotowe, podłączamy grzejnik do zasilania i to wszystko.

Jak widać montaż i instalacja nowego grzejnika zasilanego prądem nie jest wcale trudna. Z uwagi na fakt, że nie jesteśmy ograniczeni tym,gdzie uprzednio doprowadziliśmy rury centralnego ogrzewania, możemy umiejscowić grzejnik wszędzie tam gdzie mamy dostęp do prądu. Jest to niewątpliwa zaleta, jeśli chcemy zamontować kaloryfer w jakimś nietypowym miejscu.


Kategoria: Bez kategorii

Możliwość komentowania została wyłączona.